hidden

Kurumsal Web Sitesi Nedir ?

Kurumsal Web Sitesi Nedir ?

Bir şirket için kurumsal firması, showroomu, mağazası ne anlam ifade ediyor ise, çok daha büyük bir kitleye hitap edecek olan web sitesi de aynı anlam ifade etmelidir. Çünkü web sitemiz dünyaya açılan arenada bizi temsil eden en önemli yüzümüzdür. 7/24 ziyaretçi alan kurumsal web sitenizi hazırlar iken, öncelikle firma yetkilileri ile gerekli analizleri yaparak, elde edilen sonuçlar doğrultusunda, ziyaretçinin isteklerine cevap verebilen, amacına uygun, arandığında ulaşılabilir, kurumsal kimliğimizi doğru ifade eden bir site olması hedeflenmelidir.

Kurumsal Web Sitenizde Olması Gerekenler Nelerdir?
İçerik açısından; öncelikle firma tanıtımı, ürün/hizmetler, kendinizden haber ve/veya etkinlikler, müşteri ilişkileri/destek, kariyer/insan kaynakları, ulaşım/iletişim gibi temel bölüm başlıkları olmalıdır.. Bunlara şirketin faaliyet alanı ile ilgili farklı bölümler de eklenebilir.

Dikkat etmeniz gereken unsurlar nelerdir?
Şirketinizin pazarlama sorumlusu kurumsal web sitenizin firmaya sağlayacağı katkılar konusunda bilinçli olmalı ve firmanızın web sitesi ile doğrudan ilgili olmalıdır. Kendisini bu konuda da geliştirmek için istekli bir pazarlama bölümü ve profesyonel ve yenilikçi bir firma ile mükemmel sonuçlar elde edilecektir. İnetrnet sitesinin ziyaretçilerine vereceği mesajlar, ziyaretçi ile kurulacak iletişimin belirlenmesinde büyük rol oynayacaktır. Şirketinizin hangi kesime , hangi kullanıcı grubuna hitap ettiği, nasıl hitap edilmesi gerektiği , hangi ürünün ya da hizmetin ön planda tutulması gerektiği, rakiplerin sektördeki yerleri vb. gibi bir dizi sorulması gereken soru, testler, analizler,strateji çalışmalarının yapılması gerekiyor. Yani, gerçek dünyada ürünümüzün ya da hizmetlerimizin tanıtımına verdiğimiz özen sanal dünyaya açılmamızı sağlayan internet sitemiz için de geçerlidir. İyi bir kurumsal site bu sanal dünyadan pazar payı alıp reelde size katkı sağlayabilen sitedir. 

Başarılı bir kurumsal web sitesi size ne gibi faydalar sağlar ? Öncelikle şirketin kurumsal imajını olumlu yönde etkileyecektir. Şirketiniz ile iletişime geçecek kişi ya da kurum yetkilileri öncelikle internet sitenizi ziyaret edeceklerdir. Bu yolla kendini doğru ifade eden, etkileyici bir site ile karşılaşan ve size sorunsuz ulaşabilen kullanıcılar, bunu firmanın hizmet kalitesinin bir ölçütü olarak algılarlar. 

Kurumsal web siteleri doğrudan müşteriye ilişkin araçlarla verimliliği artırmanın yanısıra müşteri memnuniyetini de ileri boyutlara taşımak mümkün oluyor. Müşterinin kendi kontrolünü hissedebileceği kurumsal web siteleri de kullanıcı tarafından oldukça etkileyici olmaktadır. Şirketiniz kapalı bile olsa kurumsal web sayesinde şirket hakkındaki bilgilere ulaşmanın kontrolü tamamen müşterinin elinde bulunuyor. Buna gör e aldığınız ziyaretçi analizleri ile hizmetiniz ile ilgili önemli sonuçlar elde etmek ve yol haritası çizmek daha kolay olacaktır. 

Kurumsal web sitesi yapacak firmayı seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Şirket kurucusunun ya da yönetici ortaklarından en az birinin tecrübeli bir tasarımcı olduğundan emin olun. 

Birlikte çalışacağınız şirketin kurumsal web sitesi ile kendisini doğru ifade ettiğinden emin olun.Kurumsal sitesindeki görsel ve yazılı materyalin şirket tarafından üretilmiş olmasına dikkat edin. 

Sizinle doğru iletişim kurabilme becerisine ve şirketinizi anlayabilecek yeterliliğe sahip olmasına dikkat edin,unutmayın internetteki iletişiminizi seçeceğiniz şirket şekillendirecektir. 

Kurumsal web, “sayfa tasarlama”nın çok ötesinde bilgi, uzmanlık ve yetenek isteyen alanları kapsar. Göze hoş gelen sayfa tasarımı, tek başına kurumsal web sitesinin başarılı olduğu anlamına gelmez, ancak sizi yapılan işin başarılı olduğu imajını vererek yanıltır. Kurumsal web sitesi tasarımı konusunda deneyimli olan bir şirket seçmelisiniz. 

İyi bir görsel tasarım teknolojik altyapı ile desteklenmediği sürece hiçbirşeydir. Kalıcı ve sağlıklı çözümü ancak iyi bir altyapı ve yazılım ile sağlayabilirsiniz. Seçeceğiniz kurumsal web şirketinin iyi bir yazılımcı ekibinin olduğundan ve yazılımların size özel yazılacağından emin olun.

Mersin ve Adana bölgesinde yaptığı işler ile adından söz ettiren firmamız özellikle Mersin kurumsal kimlik, Adana kurumsal kimlik, Mersin kurumsal web sitesi, Adana kurumsal web sitesi, Mersin e-ticaret, ve Adana e-ticaret alanlarında başarısını kanıtlamıştır.